czarne historie

Gęba Pupa Łokieć 

Co widzisz, kiedy patrzysz w lustro? Twarz, gębę, mordę? Jak często zakładasz maski, odgrywasz rolę? Kim jesteś?

Jeśli uczciwie odpowiesz sobie na pytanie, kim jesteś, dojdziesz do wniosku, że wcale nie jesteś matką, architektem, gejem, kucharzem, przyjacielem, ani nawet człowiekiem...?

Stań przed lustrem, zdejmij te wszystkie maski i zapytaj: jesteś tu?
Kto Ci odpowie?

W sztuce, w obrazach możesz przejrzeć się podobnie jak w lustrze. Przyjdź na wernisaż i zobacz...

 

[...]nie są to grzeczne twarze malowane na zamówienie, które każdy może sobie powiesić nad kanapą by chwalić się nimi przed rodziną, przy niedzielnym obiedzie. Nie znajdziemy na nich uśmiechu i spokoju. Zakrzewski nie pieści płótna akrylem. Zakrzewski chwyta za pędzel by emocjonalnie odnieść się do swojej podświadomości. Instynkt artysty podpowiada mu, że portret nie może być miły. Musi być drapieżny, nieokiełznany. Tak więc są to natrętne gęby wypełniające cały format obrazu, malowane szerokimi plamami, kolorowe, wykrzywione, niejednostajne. Pełne bólu, grymasy, zniszczone życiem usytuowane w krainach etnicznie nam odległych, afrykańskie, albo bliskie, sąsiedzkie, z koszmarów sennych, niegrzeczne, twarze pełne ekspresji. Dla wielu nie są to twarze tylko maski.


Sebastian Madejski

[...]Twórczość Zakrzewskiego budzi niepokój, wstręt, śmieszy, prowokuje, nie daje jednoznacznej odpowiedzi. Jednak nie pozostawia obojętnym...skłania do refleksji. 


Anna Plotecka

Zapraszamy na wernisaż 5 września!

4 Pokoje 

Wileńska 19

sobota 5.09

godz.19